
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 175x102x51mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.2407 kg |
| Shipper Dimensions | 200 mm x 224 mm x 80 mm / pack |
| Pallet Configuration | 25 pack/layer, 13 layers/pallet = 325 pack |
| Additional Info | Additional Information: <p>Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.</p>
|
compatible products
1SO White Satchel Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: 1SO
- Satchel white bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft brown.
$8.11
+gst / pack
500 pcs / $0.02 ea
quantity (pack)
Availability: 268 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 268 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 268 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL95H |
1000 pcs / $0.06 ea
$58.42+gst / carton
BCB-T-L |
250 pcs / $0.73 ea
$181.67+gst / carton
KCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
PL1216 |