
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 185x165mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.4306 kg |
| Shipper Dimensions | 210 mm x 175 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 30 pack/layer, 12 layers/pallet = 360 pack |
compatible products
1W Flat Bag Kraft 500pc/pack
PRODUCT CODE: 1WB
- Flat kraft bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$8.41
+gst / pack
500 pcs / $0.02 ea
quantity (pack)
Availability: 1858 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1858 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1858 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLACKL(PACK) |