
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 63x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.5 kg |
| Shipper Dimensions | 360 mm x 330 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 6 layers/pallet = 72 ctn |
compatible products
C001/2SL |
2000 pcs / $0.04 ea
$75.60+gst / carton
2oz Cup Sugarcane 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: C002
- Cup made from sugarcane.
- Perfect for serving dips, sauces, condiments and toppings.
- Various sizes and designs available. Matching flat or dome PET lids available.
$128.23
+gst / carton
2000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 339 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 339 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SCTLL |
100 pcs / $0.60 ea
$59.83+gst / carton
KRC650 |
300 pcs / $0.33 ea
$99.00+gst / carton
BLCTMP |
50 pcs / $1.34 ea
$67.20+gst / carton
PSFWHITEIW |