
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 62.1X31.6mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.7 kg |
| Shipper Dimensions | 645 mm x 350 mm x 145 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 6 layers/pallet = 72 ctn |
compatible products
2oz Cup Unbleached Sugarcane 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: UC002
- Cup made from unbleached sugarcane.
- Perfect for serving dips, sauces, condiments and toppings.
- Various sizes and matching sugarcane or PET lids available.
$128.23
+gst / carton
2000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 88 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 88 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SB24/32/40USL |