
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 200x200mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 3.06 kg |
| Shipper Dimensions | 183 mm x 205 mm x 235 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 200 pack |
compatible products
2 Square Brown GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL2SB
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and white.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$24.79
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 1046 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1046 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PPC12S80 |
1000 pcs / $0.16 ea
$159.57+gst / carton
STT9LPETN |
200 pcs / $0.38 ea
$75.60+gst / carton
ASTLL-PLA |
600 pcs / $0.31 ea
$184.80+gst / carton
FL98PETNH |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
GPGGREENH(PACK) |