
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 265x200mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 4.138 kg |
| Shipper Dimensions | 150 mm x 280 mm x 400 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 120 pack |
compatible products
3 Long White GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL3L
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and brown.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$41.18
+gst / pack
500 pcs / $0.08 ea
quantity (pack)
Availability: 318 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 318 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
SB24/32/40USL |
500 pcs / $0.19 ea
$92.92+gst / carton
KRCP |