
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 235x200mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.0895 kg |
| Shipper Dimensions | 260 mm x 210 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 24 pack/layer, 12 layers/pallet = 288 pack |
compatible products
3F Flat Bag Kraft 500pc/pack
PRODUCT CODE: 3FB
- Flat kraft bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$13.10
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 1434 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1434 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1434 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRC650 |
300 pcs / $0.33 ea
$99.00+gst / carton
BCTM50 |