
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 235x200mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.0895 kg |
| Shipper Dimensions | 260 mm x 210 mm x 70 mm / pack |
| Pallet Configuration | 24 pack/layer, 13 layers/pallet = 312 pack |
| Additional Info | Additional Information: <p>Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.</p>
|
compatible products
3F Flat Bag White 500pc/pack
PRODUCT CODE: 3F
- Flat white bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft brown.
$13.10
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 1450 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1450 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1450 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
BLCTL |