
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x235mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.8265 kg |
| Shipper Dimensions | 305 mm x 245 mm x 70 mm / pack |
| Pallet Configuration | 16 pack/layer, 13 layers/pallet = 208 pack |
| Additional Info | Additional Information: <p>Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.</p>
|
compatible products
4F Flat Bag White 500pc/pack
PRODUCT CODE: 4F
- Flat white bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft brown.
$15.67
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 2190 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 2190 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 2190 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AWC8D90 |
500 pcs / $0.20 ea
$101.48+gst / carton
BCB-T-TS |
250 pcs / $0.40 ea
$99.73+gst / carton
GPGYELLOWH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
BCTS50 |