
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | White |
| PRODUCT DIMENSIONS | 140x80x24mm |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| pcs | 800/ctn |
| bags | 16/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.2 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 290 mm x 255 mm / ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
ASTLBABY |
800 pcs / $0.09 ea
$73.50+gst / carton
Aqueous Coated Sushi Tray Baby 800pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTBABY
- Sushi tray made from paper with aqueous coating. When paired with matching lids, these sushi trays are stackable.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching lid ASTLBABY available. Lid ridges allow the trays to stack.
$109.20
+gst / carton
800 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 225 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 225 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 225 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP2(Pack) |