
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | White |
| PRODUCT DIMENSIONS | 221x138x24mm |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.8 kg |
| Shipper Dimensions | 575 mm x 455 mm x 255 mm / ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
ASTLXL |
400 pcs / $0.22 ea
$86.10+gst / carton
Aqueous Coated Sushi Tray Extra Large 400pc/cn
PRODUCT CODE: ASTXL
- Sushi tray made from paper with aqueous coating. When paired with matching lids, these sushi trays are stackable.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching lid ASTLXL available. Lid ridges allow the trays to stack.
$117.60
+gst / carton
400 pcs / $0.29 ea
quantity (carton)
Availability: 301 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 301 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 301 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BT-HB06 |
400 pcs / $0.24 ea
$96.89+gst / carton
BCB-F-XS |