
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | White |
| PRODUCT DIMENSIONS | 165x115x24mm |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.6 kg |
| Shipper Dimensions | 700 mm x 340 mm x 255 mm / ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
ASTLM |
600 pcs / $0.15 ea
$88.20+gst / carton
ASTLM-PLA |
600 pcs / $0.25 ea
$152.25+gst / carton
Aqueous Coated Sushi Tray Medium 600pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTM
- Sushi tray made from paper with aqueous coating. When paired with matching lids, these sushi trays are stackable.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching lids in PLA (ASTLM-PLA) and PET (ASTLM) available. Lid ridges allow the trays to stack.
$126.00
+gst / carton
600 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 175 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 175 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 175 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BND20 |