
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | White |
| PRODUCT DIMENSIONS | 241x152x24mm |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.6 kg |
| Shipper Dimensions | 630 mm x 500 mm x 25.5 mm / ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
ASTLXXL |
400 pcs / $0.27 ea
$107.10+gst / carton
Aqueous Coated Sushi Tray XXL Large 400pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTXXL
- Sushi tray made from paper with aqueous coating. When paired with matching lids, these sushi trays are stackable.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching lid ASTLXXL available. Lid ridges allow the trays to stack.
$149.10
+gst / carton
400 pcs / $0.37 ea
quantity (carton)
Availability: 346 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 346 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 346 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL98LH |
1000 pcs / $0.06 ea
$59.83+gst / carton
ACC24 |
500 pcs / $0.16 ea
$110.25 Original price was: $110.25.$79.90Current price is: $79.90.+gst / carton
AAC16D |