
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 170mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 190 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 7 layers/pallet = 84 ctn |
Bamboo Fork 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: BAF170
- Bamboo fork (170mm).
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
$231.00
+gst / carton
2000 pcs / $0.12 ea
quantity (carton)
Availability: 280 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 280 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC8D |
500 pcs / $0.20 ea
$101.59+gst / carton
BCB-T-MP |
250 pcs / $0.60 ea
$149.61+gst / carton
BCTM50 |
100 pcs / $0.97 ea
$96.89+gst / carton
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
BCTSML (Pack) |