
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 240×4.5x25mm(200mm) |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 3000/ctn |
| bags | 30/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 15 kg |
| Shipper Dimensions | 590 mm x 245 mm x 400 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 6 layers/pallet = 36 ctn |
compatible products
Bamboo Round Chopsticks 200mm 3000pc/ctn
PRODUCT CODE: BCHOPR20
- Pair of round 200mm round bamboo chopsticks in a paper sleeve for convenient, hygienic storage.
- Ideal for use with a variety of takeaway or dine-in meals, including sushi, noodles and rice dishes.
- Strong and durable.
$84.25
+gst / carton
3000 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 442 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 442 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCTSML (Pack) |
50 pcs / $0.26 ea
$12.82+gst / carton
ASTLL-PLA |
600 pcs / $0.31 ea
$184.80+gst / carton
BCB-T-TM |