
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 260x5x25mm(220mm) |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 3000/ctn |
| bags | 30/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 19 kg |
| Shipper Dimensions | 590 mm x 270 mm x 425 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 3 layers/pallet = 28 ctn |
compatible products
Bamboo Round Chopsticks 220mm 3000pc/ctn
PRODUCT CODE: BCHOPR22
- Pairs of round 220mm round bamboo chopsticks in a paper sleeve for convenient, hygienic storage.
- Ideal for use with a variety of takeaway or dine-in meals, including sushi, noodles and rice dishes.
- Strong and durable.
$106.55
+gst / carton
3000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 861 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 861 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC12D |