
specifications
| COLOUR | Black + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 453x313x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 5.5 kg |
| Shipper Dimensions | 480 mm x 350 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
BLCTMP |
50 pcs / $1.34 ea
$67.20+gst / carton
Black Catering Tray Lid Medium Plus w PET Window 100pc/ctn
PRODUCT CODE: BLCTLMP
- Black corrugated rectangle catering tray lid with PET viewing window. Fits BCTMP catering tray.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$102.90
+gst / carton
100 pcs / $1.03 ea
quantity (carton)
Availability: 65 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 65 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SWH |
600 pcs / $0.42 ea
$252.75+gst / carton
FL98PETNH |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
BCB-F-T |
250 pcs / $0.32 ea
$79.78+gst / carton
WRC650 |