
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 162x35mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 11 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 338 mm x 350 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
Bowl Sugarcane 12oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TW12
- White sugarcane takeaway bowl.
- Perfect for a variety of takeaway foods like salad, yoghurt, noodles, pasta and rice.
- Available in various sizes.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$108.28
+gst / carton
1000 pcs / $0.11 ea
quantity (carton)
Availability: 198 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 198 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PSBWHITEIW |
1000 pcs / $0.08 ea
$82.95+gst / carton
GP3W(PACK) |
1200 pcs / $0.02 ea
$20.81+gst / carton
GPGBLUEH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
SCTM |