
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 178x39mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 13 kg |
| Shipper Dimensions | 590 mm x 372 mm x 380 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
Bowl Sugarcane 16oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TW16
- White sugarcane takeaway bowl.
- Perfect for a variety of takeaway foods like salad, yoghurt, noodles, pasta and rice.
- Available in various sizes.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$131.08
+gst / carton
1000 pcs / $0.13 ea
quantity (carton)
Availability: 97 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 97 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGGREENH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
FL98PETNH |