
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x280x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 13 kg |
| Shipper Dimensions | 620 mm x 444 mm x 158 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 10 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper Additional Information: <p>190 GSM brown kraft + 140 GSM E Flute + 160 GSM brown kraft construction. Not suitable for reheating or long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
SCTLL |
100 pcs / $0.60 ea
$59.83+gst / carton
Brown Corrugated Square Catering Tray Large 100pc/ctn
PRODUCT CODE: SCTL
- Brown corrugated square catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 3 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
$92.62
+gst / carton
100 pcs / $0.93 ea
quantity (carton)
Availability: 58 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 58 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 58 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCTL50 |
100 pcs / $1.25 ea
$125.39+gst / carton
DL84H |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
ACC22 |