
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 250x250x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 11 kg |
| Shipper Dimensions | 589 mm x 413 mm x 158 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 3 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper Additional Information: <p>190 GSM brown kraft + 140 GSM E Flute + 160 GSM brown kraft construction. Not suitable for reheating or long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
SCTLM |
100 pcs / $0.46 ea
$45.59+gst / carton
Brown Corrugated Square Catering Tray Medium 100pc/ctn
PRODUCT CODE: SCTM
- Brown corrugated square catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 3 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
$84.06
+gst / carton
100 pcs / $0.84 ea
quantity (carton)
Availability: 351 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 351 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 351 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BA-SH89 |
200 pcs / $0.32 ea
$64.12+gst / carton
KSC1200 |
300 pcs / $0.51 ea
$154.35+gst / carton
RPETDDL |
500 pcs / $0.12 ea
$57.75+gst / carton
GP2(Pack) |