
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 300x240x100mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 320 mm x 260 mm x 450 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 7 layers/pallet = 56 ctn |
compatible products
BCB-T-T |
150 pcs / $0.91 ea
$136.78+gst / carton
Brown Kraft Bag Flat Paper Handle Extra Small 250pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-F-XS
- Kraft paper bag with flat paper handle. 90gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 5kg.
- Various sizes available.
$72.45
+gst / carton
250 pcs / $0.29 ea
quantity (carton)
Availability: 110 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 110 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL115 |
500 pcs / $0.11 ea
$54.14+gst / carton
AAC8S |
1000 pcs / $0.08 ea
$76.67+gst / carton
PBPB12/16/24L |