
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 305x310x175mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 12.8 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 330 mm x 420 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
BCB-T-TM |
250 pcs / $0.33 ea
$82.95+gst / carton
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
Brown Kraft Bag Flat Paper Handle Takeaway 250pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-F-T
- Kraft paper bag with flat paper handle. 100gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 8kg.
- Various sizes available.
$79.78
+gst / carton
250 pcs / $0.32 ea
quantity (carton)
Availability: 981 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 981 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCTM50 |
100 pcs / $0.97 ea
$96.89+gst / carton
PCB8HF |
150 pcs / $0.45 ea
$66.90+gst / carton
KSCLPET |
300 pcs / $0.23 ea
$69.30+gst / carton
WRC650 |