
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 200x140x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 8.86 kg |
| Shipper Dimensions | 320 mm x 310 mm x 520 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
BCB-T-MP |
250 pcs / $0.60 ea
$149.61+gst / carton
BCB-T-MB |
250 pcs / $0.48 ea
$121.11+gst / carton
Brown Kraft Bag Twisted Paper Handle Baby 500pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-T-BABY
- Kraft paper bag with twisted paper handle. 100gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 3kg.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$163.86
+gst / carton
500 pcs / $0.33 ea
quantity (carton)
Availability: 37 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 37 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 37 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SB24/32/40USL |