
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 256x190mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 8.5 kg |
| Shipper Dimensions | 760 mm x 310 mm x 195 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Cardboard Cone Large 500pc/ctn
PRODUCT CODE: FCCL
- Brown cardboard takeaway cone with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway finger foods.
- Small size also available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$91.19
+gst / carton
500 pcs / $0.18 ea
quantity (carton)
Availability: 84 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 84 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 84 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLS |
100 pcs / $0.41 ea
$41.31+gst / carton
ASTLXXL |
400 pcs / $0.27 ea
$107.10+gst / carton
BCB-T-L |