
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 198x152mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 4.5 kg |
| Shipper Dimensions | 420 mm x 240 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 11 carton/layer, 7 layers/pallet = 77 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Cardboard Cone Small 500pc/ctn
PRODUCT CODE: FCCS
- Brown cardboard takeaway cone with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway finger foods.
- Large size also available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$62.69
+gst / carton
500 pcs / $0.13 ea
quantity (carton)
Availability: 39 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 39 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 39 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC16S |
1000 pcs / $0.12 ea
$119.96+gst / carton
AWC8D90 |