
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 203x203x58mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 430 mm x 315 mm x 230 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
Clamshell Sugarcane 8" 3 Compartments 200pc/ctn
PRODUCT CODE: A-SH08-3
- Sugarcane takeaway clamshell container with 3 compartments.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$65.54
+gst / carton
200 pcs / $0.33 ea
quantity (carton)
Availability: 191 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 191 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
STT9LPETN |
200 pcs / $0.38 ea
$75.60+gst / carton
KRC750 |