
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 214.8x130x75mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 9.6 kg |
| Shipper Dimensions | 345 mm x 280 mm x 450 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 13 carton/layer, 5 layers/pallet = 65 ctn |
compatible products
Clamshell Sugarcane 8.5" x 5" x 3" 400pc/ctn
PRODUCT CODE: A-SH58
- Sugarcane takeaway clamshell container with single compartment.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$90.30
+gst / carton
400 pcs / $0.23 ea
quantity (carton)
Availability: 242 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 242 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
