
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 229x152x75mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.2 kg |
| Shipper Dimensions | 375 mm x 330 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 13 carton/layer, 5 layers/pallet = 65 ctn |
compatible products
Clamshell Sugarcane 9 x 6 x 3, 200pc/ctn
PRODUCT CODE: A-SH89
- Sugarcane takeaway clamshell container with single compartment.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$61.26
+gst / carton
200 pcs / $0.31 ea
quantity (carton)
Availability: 2527 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 2527 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BA-SH89 |
200 pcs / $0.32 ea
$64.12+gst / carton
N40Q |