
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | RPET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x180x30mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 50/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 0.75 kg |
| Shipper Dimensions | 230 mm x 340 mm x 30 mm / pack |
| Pallet Configuration | 112 pack/layer, 14 layers/pallet = 1568 pack |
compatible products
BCTS |
50 pcs / $0.80 ea
$39.90+gst / carton
BCTS50 |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
Clear RPET Catering Tray Lid Small 50pc/pack
PRODUCT CODE: CTLS(Pack)
- Clear catering tray lid made from RPET for BCTS50, BCTS and CTS catering trays.
- Please note these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$22.08
+gst / pack
50 pcs / $0.44 ea
quantity (pack)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
RPETDFL |
500 pcs / $0.10 ea
$51.45+gst / carton
GPGGREENH(PACK) |