
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 290x170x85mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 8.6 kg |
| Shipper Dimensions | 580 mm x 440 mm x 355 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Family Pack White Corrugated Plain 100pc/ctn
PRODUCT CODE: WCB11
- White corrugated family pack box.
- Versatile for a variety of foods including fish and chips, nachos, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and brown cardboard.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$75.57
+gst / carton
100 pcs / $0.76 ea
quantity (carton)
Availability: 1 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BL1216N |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
PCB6 |