
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 400x330mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 200/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | 200 |
| Shipper Gross Weight | 1.1 kg |
| Shipper Dimensions | 10 mm x 400 mm x 330 mm / pack |
| Pallet Configuration | 80 pack/layer, 14 layers/pallet = 1120 pack |
compatible products
GPNEWSL (PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
GPGGREENL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
GPGREDL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
Greaseproof Paper Gingham Black Large 200pc/pack
PRODUCT CODE: GPGBLACKL(PACK)
- Black and white gingham printed greaseproof food paper. 40 GSM.
- Perfect for lining takeaway trays, wrapping sandwiches or burritos or for serving baking.
- Various sizes available. Also available in blue, red, yellow and green.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$27.93
+gst / pack
200 pcs / $0.14 ea
quantity (pack)
Availability: 196 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 196 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-F-T |