
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 113x111x100mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.6 kg |
| Shipper Dimensions | 840 mm x 330 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 5 carton/layer, 5 layers/pallet = 25 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
PCB8 |
200 pcs / $0.37 ea
$73.10+gst / carton
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
High Burger Box Brown Corrugated Brown Plain 200/ctn
PRODUCT CODE: PCB2H
- Brown corrugated cardboard high burger box.
- Perfect for taller burgers, but also versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$63.18
+gst / carton
200 pcs / $0.32 ea
quantity (carton)
Availability: 1 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLXL |