
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Brown |
| PRODUCT DIMENSIONS | 208x70x75mm |
| MATERIAL | Corrugated |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 7 kg |
| Shipper Dimensions | 630 mm x 400 mm x 265 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® RECYCLED Paper Additional Information: Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration. |
Hot Dog Box Brown Corrugated Plain Brown 200pc/ctn
PRODUCT CODE: PCB4F
- Brown corrugated cardboard hot dog box made from FSCĀ®-certified Recycled Paper sources.
- Perfect for hot dogs, but also versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and white.
$59.47
+gst / carton
200 pcs / $0.30 ea
quantity (carton)
Availability: 1261 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1261 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1261 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCTS |
50 pcs / $0.80 ea
$39.90+gst / carton
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
WCS140IW |