
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 190x70x50mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 3.9 kg |
| Shipper Dimensions | 350 mm x 260 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 6 layers/pallet = 54 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Hot Dog Tray White Cardboard 250pc/ctn
PRODUCT CODE: THD
- White cardboard hot dog takeaway tray.
- Perfect for hot dogs, but also versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$26.01
+gst / carton
250 pcs / $0.10 ea
quantity (carton)
Availability: 287 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 287 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 287 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BKN40Q |
1000 pcs / $0.09 ea
$87.96+gst / carton
ASTLXXXL |