
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 110x95x89mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 400pc/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 11.2 kg |
| Shipper Dimensions | 440 mm x 440 mm x 175 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 3 layers/pallet = 42 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Kraft Cake Box Small 400pc/ctn
PRODUCT CODE: KCBS
- Kraft cardboard cake box. Flat packed.
- Perfect for cakes, muffins, sandwiches, wraps and other catering food.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$108.28
+gst / carton
400 pcs / $0.27 ea
quantity (carton)
Availability: 85 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 85 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 85 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-T |
150 pcs / $0.91 ea
$136.78+gst / carton
RC24/32LP |