
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 335x279mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 4.4053 kg |
| Shipper Dimensions | 360 mm x 289 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 12 pack/layer, 9 layers/pallet = 108 pack |
| Additional Info | Additional Information: <p>Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.</p>
|
compatible products
Long Sponge White 500pc/pack
PRODUCT CODE: LSPON
- Long Sponge white bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft brown.
$26.21
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 987 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 987 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 987 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
