
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | corrugated + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 304.8×304.8x155mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 50/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 12.2 kg |
| Shipper Dimensions | 770 mm x 680 mm x 205 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 5 carton/layer, 3 layers/pallet = 15 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Pack'n'Carry Cake Box 12x6" 50pc/ctn
PRODUCT CODE: PCCB126
- Pack’N’Carry kraft cardboard cake box with 2 PET viewing windows, carry handle and white inside. Flat packed.
- Perfect for cakes, muffins, sandwiches, wraps and other catering food.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$161.07
+gst / carton
50 pcs / $3.22 ea
quantity (carton)
Availability: 44 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 44 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 44 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SCTLL |