
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Palm Leaves |
| PRODUCT DIMENSIONS | 250x20mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 6.2 kg |
| Shipper Dimensions | 515 mm x 265 mm x 270 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 6 layers/pallet = 72 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven or for long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Palm Square Plate Large 10'' 25cm 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PPS10
- Square plate made from areca palm leaves. Each plate has unique variations in colour and texture, adding natural character.
- Perfect for serving a variety of foods like salads, noodles, curry, stews and snacks.
- Various sizes and shapes available.
- Not suitable for reheating in the oven or for long term refrigeration.
$63.93
+gst / carton
100 pcs / $0.64 ea
quantity (carton)
Availability: 169 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 169 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BKN40Q |
1000 pcs / $0.09 ea
$87.96+gst / carton
KRC750 |