
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 10x200mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 7.6 kg |
| Shipper Dimensions | 935 mm x 520 mm x 150 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
Paper Straw Jumbo Black Stripe 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSJBLACK
- Black Stripe Jumbo 3ply paper straws.
- Wider straw designed for thick shakes and iced drinks.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$131.08
+gst / carton
2500 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Availability: 14 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 14 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 14 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL84H |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
BL1216N |