
specifications
| COLOUR | Green |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 10x200mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 6.3 kg |
| Shipper Dimensions | 805 mm x 330 mm x 220 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 10 carton/layer, 3 layers/pallet = 30 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
Paper Straw Jumbo Green Stripe 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSJGREEN
- Green Stripe Jumbo 3ply paper straws.
- Wider straw designed for thick shakes and iced drinks.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$131.08
+gst / carton
2500 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
This is available for custom print. MOQs apply.
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
GPGYELLOWL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
GPGBLUE(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
ASTLLONG-PLA |