
specifications
| COLOUR | Pink |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 6x197mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 3.5 kg |
| Shipper Dimensions | 555 mm x 215 mm x 235 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
PSRWHITEIW |
2500 pcs / $0.03 ea
$64.12+gst / carton
Paper Straw Regular Pink Stripe 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSRPINK
- Pink Stripe regular 3ply paper straws.
- Designed for cold drinks such as soft drinks, juices and iced beverages.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$61.26
+gst / carton
2500 pcs / $0.02 ea
quantity (carton)
Availability: 20 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 20 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 20 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BND20 |
6000 pcs / $0.01 ea
$55.75+gst / carton
SCTLM |