
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 3.6 kg |
| Shipper Dimensions | 470 mm x 450 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 3 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
PET Dome Cold Cup Lid 16oz 20oz 22oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: BCC90D
- PET dome lid for 90mm 16oz, 20oz and 22oz cups.
- Perfect for use with cold cups to serve cold drinks or food like milkshakes, smoothies, yoghurt or slushies.
- Available in flat lid and straw-free options.
- Subject to Single Use plastic ban in SA and WA.
$62.69
+gst / carton
1000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 123 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 123 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLUEH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
BKN40Q |
1000 pcs / $0.09 ea
$87.96+gst / carton
WRC650 |
300 pcs / $0.33 ea
$99.00+gst / carton
GP4 (Pack) |