
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Clear |
| PRODUCT DIMENSIONS | 221x138mm |
| MATERIAL | PET |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.3 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 465 mm x 295 mm / ctn |
compatible products
PET Lid Fit Aqueous Coated Sushi Tray Extra Large 400pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTLXL
- PET lid to fit ASTXL aqueous coated sushi tray. Features ridges to allow the trays to stack.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$86.10
+gst / carton
400 pcs / $0.22 ea
quantity (carton)
Availability: 257 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 257 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 257 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGGREENL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
WCS140IW |
5000 pcs / $0.01 ea
$54.51+gst / carton
RC24/32LS |
400 pcs / $0.20 ea
$79.78+gst / carton
BLCTL |