
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 78×7.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.1 kg |
| Shipper Dimensions | 540 mm x 250 mm x 280 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
PET Lid Fits C004 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: UC004L
- PET lid for UC004 sugarcane cups. Does not include a hole.
- Also available in sugarcane.
- Subject to Single Use plastic ban in SA and WA.
$75.60
+gst / carton
2000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 299 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 299 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGYELLOWH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
BPC8S90 |
1000 pcs / $0.14 ea
$141.05+gst / carton
KRC500 |
300 pcs / $0.30 ea
$90.00+gst / carton
KCTLS |