
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 78×7.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 4 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 310 mm x 400 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
PET Lid Fits C004 Sugarcane Cup 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: C004L
- PET lid for C004 sugarcane cups.
- Design does not include a holes.
- Also available in dome style.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$75.60
+gst / carton
2000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 75 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 75 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
N40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
FL98PETNH |