
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 265x115x11.3mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 5.52 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 330 mm x 285 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
PET Lid Fits TR2 TR3 Compartment Sugarcane Tray 400pc/ctn
PRODUCT CODE: TR2/3L
- Sugarcane lid for TR2 2 compartment sugarcane tray and TR3 3 compartment sugarcane tray.
$125.39
+gst / carton
400 pcs / $0.31 ea
quantity (carton)
Availability: 33 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 33 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
