
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 99x99x18mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 4.2 kg |
| Shipper Dimensions | 530 mm x 395 mm x 235 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold contents under 60°C.</p>
|
compatible products
PET Lid for 7oz Sugarcane Tray 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TR07L
- PET lid for TR07B white sugarcane takeaway tray.
- Perfect for a variety of takeaway foods like noodles, rice, soup, curry and yoghurt under 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$106.86
+gst / carton
1000 pcs / $0.11 ea
quantity (carton)
Availability: 137 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 137 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PPC12S80 |
1000 pcs / $0.16 ea
$159.57+gst / carton
KSC750 |
300 pcs / $0.37 ea
$110.25+gst / carton
BLCTS |