
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 168x118x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.8 kg |
| Shipper Dimensions | 560 mm x 365 mm x 355 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold food only up to 60°C.</p>
|
compatible products
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
PET Lid for Sugarcane Sushi Tray Medium 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-0.8F
- PET lid to fit EG-0.8B.
- Suitable for cold food only up to 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$66.99
+gst / carton
600 pcs / $0.11 ea
quantity (carton)
Availability: 207 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 207 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ACC24 |
500 pcs / $0.16 ea
$110.25 Original price was: $110.25.$79.90Current price is: $79.90.+gst / carton
ABC8D90 |
500 pcs / $0.20 ea
$101.48+gst / carton
KCTLS |