
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 166.5×91.8×30.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.7 kg |
| Shipper Dimensions | 490 mm x 370 mm x 310 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold food only up to 60°C.</p>
|
compatible products
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
PET Lid For Sugarcane Sushi Tray Small 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-0.4F
- PET lid to fit EG-0.4B.
- Suitable for cold food only up to 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$49.87
+gst / carton
600 pcs / $0.08 ea
quantity (carton)
Availability: 348 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 348 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPNEWSL (PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
AAC12D |